Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

100. Yıl Cumhuriyet Kupası düzenlenecek!

Şimdilik 4 gruptan 18

Şimdilik 4 gruptan 18 takımın katılacağı turnuva, 23 Aralık Cumartesi günü Röthenbach an der Pegnitz’deki kapalı salonda gerçekleşecek. 18 kulüp temsilcisinin kura çekimi ve turnuva hakkındaki detayları görüşmek için bir araya geldiği toplantıda Nürnberg Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci, konsolosluk sekreteri Nayil İnal, konsolosluk spor koordinasyon sorumluları Mehmet Hanifi Uran ve Rıfat Çetin katıldı.

“GÖRKEMLİ BİR TURNUVA BEKLİYORUZ“

Başkonsolos Cebeci toplantıda yaptığı kısa konuşmada, “Umarım, çok katılımlı, ailelerinde geldiği, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır bir şekilde, birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde dost ve centilmence geçen bir turnuva olur. Turnuva maçlarının oluşmasında emeği geçenlere, toplantıya katılanlara teşekkür ederim” dedi.

GRUPLAR BELLİ OLDU

Yapılan istişareler sonunda, 18 takımın, A, B, C ve D grupları olmak üzere maçlara çıkması kararlaştırıldı. A ve B Grubunda 5’er, D ve C gruplarında ise 4’er takım olacak. Şayet sonradan katılmak isteyen kulüpler olursa, bunlar C ve D gruplarına dahil edilecek.

BİR İLK GERÇEKLEŞECEK

Bavyera Futbol Federasyonu‘nda görevli hakemlerin yöneteceği beş oyuncu ve bir kaleci tarafından 8 dakikalık aralıklarla gerçekleşecek turnuvada ilk defa Nürnberg ve çevresindeki Alman spor kulüplerinde futbol oynayan Türk kızlarda futbol şovu yapacak. Şampiyonanın yanı sıra şöhretler karşılaşması gerçekleştirilecek. Mustafa AKBABA / NÜRNBERG

Kura çekimine göre gruplarda yer alan takımlar:

A Grubu: Eyüp Sultan SV, FC Vatanspor Schwandorf e.V, Türk Spor Nürnberg, Forcheim Türk Spor ve Türkspor Freystadt.

B Grubu: Türk SV Gostenhof, SV Türk Gücü Neustdat, SC Sinopspor Burglenfeld, SV Türk Gençlik Regensburg ve Türkiyemspor e.V Schweinfurt.

C Grubu: FV Türkgücü Schweinfurt, SV Bosporus Coburg, Türk SV Erlangen ve SV Batı Trakya

D Grubu: Vatanspor Kulbach, Türk spor Röthenbach/Pegnitz, FC Türk Hof ve Nürnberg Vatanspor


Mustafa AKBABA / Taner TÜZÜN / Emre ŞENTÜRK / Ekrem BÜLENT / NÜRNBERG

 

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/