Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

300 bin vatandaş sokağa döküldü

Irkçı Almanya için Alternatif Partisi’nin ülkede yaşayan göçmen kökenlileri sürgün etme planına tepkiler çığ gibi büyüyor. Almanya genelinde 300 binden fazla insan sokağa çıktı

Irkçı Almanya için Alternatif
EN BÜYÜK PROTESTO
Almanya, son onyılların en büyük protesto gösterilerine sahne oldu. En geniş katılımlı protesto gösterileri Frankfurt ve Hannover’de gerçekleştirildi. Bu şehirlerde 35’er bin kişi sokağa çıkarken, Dortmund’da 30 bin insan ırkçıları protesto etti. Nürnberg, Düsseldorf, Stuttgart, Wuppertal, Kassel, Erfurt, Halle Saale ve Würzburg başta olmak üzere ülke genelinde 300 binden fazla insan gösteri yaptı.

AFD NAZİ PARTİSİDİR

Göstericiler ülke tarihinin ırkçılığa karşı en büyük protesto gösterisini gerçekleştirirken, „Almanya’da aşırı sağa geçit yok“ mesajı verdi. „Demokrasiyi savunun“ sloganı atılan gösterilerde, „Demokrasi için aşırı sağa karşı hep birlikte“, „Faşizm bir alternatif değildir“ yazılı pankartlar taşındı. Kuzey Ren Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst Düsseldorf’taki gösteriye katılırken, AfD’yi „Nazi partisi“ olarak tanımladı.

WULFF DA KATILDI
DORTMUND’DAKİ gösteride Belediye Başkanı Thomas Westphal en önde yer alırken, protestocular AfD’ye ve AfD ile işbirliği içinde olan Avusturyalı ırkçı Martin Sellner’e tepki gösterdi. Eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff ise Hannover’deki gösteride bir konuşma yaptı. Almanya’da halk, aşırı sağcı AfD’nin hükümete gelmesi durumunda ülkedeki yabancıları Afrika’ya sürgüne göndermek istemesine tepki gösteriyor.
https://bayernaktuel.com/