Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afişe bile tahammül edemediler

ONAY VERİLDİ NÜRNBERG Belediyesi’nden

ONAY VERİLDİ

NÜRNBERG Belediyesi’nden yapılan açıklamada 22 Nisan ile 11 Mayıs tarihleri arasında özel izinle 25 afiş asılmasının onaylandığı duyuruldu.

Türkiye karşıtları Nürnberg Belediyesi’nin asılmasına izin verdiği AK Parti afişlerini söktü. “Belediyeye biz kaldırttık” diyenleri belediye, belediye, “Afişler sökülmeyecek, bizim bir talimatımız yok” diyerek yalanladı. AK Partililer,yok” diyerek yalanladı. AK Partililer, sökülen afişlerini yeniden astı.

Ancak Türkiye karşıtları bu afişler üzerine harekete geçti ve bazı bölgelerde bir anda afişler söküldü. Türkiye karşıtları sosyal medyada, “Belediyeye mektup yazarak söktürdük” derken, belediyeden açıklama geldi.

AK Parti’nin afişleri sökülürken, Yeşil Sol Parti’nin afişlerine dokunulmaması, afişlerin Türkiye karşıtı çevreler tarafından söküldüğü şüphesini uyandırdı.

YEŞİL SOL’A DOKUNMADILAR

ASILAN afişlerin sökülmeyeceğini bildiren belediye, “Biz sökülmesi talimatını vermedik. Nürnberg Belediyesi tarafsızdır. Yasalar gereği herkesin afiş astırma hakkı vardır. Biz de eşitlik ilkesi gereği, buna izin vermek zorundayız. Diğer partiler de asabilir. Afişlerin neden söküldüğünü bilmiyoruz. Biz talimat vermedik” dedi.

AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Kuzey Bavyera Bölge Başkanı Semra Kelepir

KANUN DIŞI İŞ YAPMADIK

KONUYLA ilgili olarak açıklamada bulunan AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Kuzey Bavyera Bölge Başkanı Semra Kelepir, „“Yeşil Sol Parti’nin Nürnberg sokaklarına asılı afişlerini görünce biz de belediye ye başvurumuzu yaptık. Seçim afişlerini İçeriği belediye tarafından incelendikten ve onaylandıktan sonra kiralamış olduğumuz yerlere astık. Kanun dışı bir iş yapmadık. Neden bu kadar yaygara çıkartıyorlar anlamış değiliz“ dedi. Mustafa AKBABA / NÜRNBERG

 

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/