Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Almanya evimiz terk etmeyiz

Almanya’da ırkçıların göçmenleri ülkeden sürme planına ünlü isimlerden tepki yağdı. ‘Biz Almanya’da doğduk. Burası evimiz” diyen ünlüler, ırkçı AfD’nin kapatılmasını istedi

Almanya’da ırkçıların göçmenleri ülkeden
Irkçıların ülkede yaşayan göçmen kökenlileri Afrika’ya sürmek için yaptığı planın yankıları sürüyor. Halk sokağa çıkıp tepki gösterirken, göçmen kökenli ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından ırkçılara mesaj gönderiyor.
20 yıl polislik yapan şimdi ise Yeşiller Partisi’nden Federal Milletvekili olan Irene Mihalic, „Almanya’da doğdum. Almanya benim evim. Bunun için meslek icabı hayatımı bile riske attım“ dedi.

BÖYLESİNİ HİÇ DUYMADIM
ALMAN ikinci kamu televizyon kanalı ZDF’te sabah programı sunucusu olan Mitri Şirin, „Anne ve babam 1960’larda Türkiye’den Almanya’ya göç etti. Onlar burada çalıştı ve vergilerini ödedi. Mölln ve Solingen’deki kundaklamaları gördüm. Ancak gençliğimde bile bu tür ırkçı sloganlarla karşılaşmadım. Almanya benim evim ve bunu artık hiçbir şey değiştiremez“ diye tepki gösterdi.İNSANLAR KORKU İÇİNDE

WDR televizyonunda gazeteci olan Isabel Schayani, „Babam bir zamanlar İran’dan göç etti. Avusturyalı ırkçı Sellner gibiler onu ‚geri göndermek‘ isterse nereye göç etmesi gerektiğini merak ediyorum“ dedi. Schavani, „Göçmen kökenliler, ‚Büyük korkum var. Kendimi eşit vatandaş olarak görmüyorum. Her zaman birisi imzasıyla tüm geleceğimi yok edebilir‘ diye düşünüyor“ paylaşımında bulundu.

MÜCADELE EDİLMELİ
POLİS akademisinde öğretim üyesi olan ve ırkçı polisleri eleştirdiği için işinden atılan Bahar Aslan, „Göçmen kökenli Almanlar olarak şaşırmıyoruz. Çünkü AfD’nin Almanya’da nasıl bir siyaset izlediğini biliyoruz. Benim gibi burada büyümüş, üçüncü ve dördüncü kuşaktan insanları da ülkeden kovmak istiyorlar. Bu sağa kayışla mücadele edilmeli. Özellikle CDU gibi muhafazakâr partiler net tavır almalı“ dedi.

https://bayernaktuel.com/