Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ANTALYA VE NÜRNBERG EN TEPE DE BULUŞTU

Noris Hizmet Binası ve

Noris Hizmet Binası ve Nakopa projesi ile ilgili Çevre Eğitim Merkezi’nde düzenlen en çalışma toplantısına da katılan heyet, akşam da Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkanı Marcus König (CSU) tarafından verilen akşam yemeğine katıldı.

YEMEK YERDEN 56 METRE YUKARIDA VERİLDİ

Nürnberg’in merkezi olarak bilinen Plaerrer’de, Plaerrer Hochhaus veya EWAG Hochhaus olarak bilinen 56 metre yüksekliğindeki bina 1952 ile 1953 yılları arasında yapıldı. 1988 yılında tarihi eser olarak koruma altına alınan ve Nürnberg belediyesi tarafından kullanılmakta olan binada yaklaşık 1.100 kişi çalışmakta.

YEMEĞE BAŞKONOLOS DA KATILDI

Belediye başkanı Marcus König tarafından verilen akşam yemeğine, Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, Kuzey Bavyera’daki Türk-Alman kardeş şehir projelerinin lokomotifi sayılan Dr. İsmail Baloğlu, bazı Nürnberg belediye meclis üyeleri, Antalya Nürnberg Kardeş Şehir Derneği IN:SAN’ın başkanı Rıza Özlek, Nürnberg Dış İlişkiler Daire Başkanı Christine Schüßler, Nürnberg büyükşehir uluslararası ve kardeş şehir idarecilerinden Stefanie Wimmer ile birlikte Türkiye’den gelen ve 10 kişiden oluşan heyet katıldı. Nürnberg Dış İlişkiler Daire Başkanı Christine Schüßler’in de doğum gününün kutlandığı yemek öncesi davetliler Nürnberg’in sayılı en yüksek binalarından EWAG Hochaus’dan Nürnberg’i izleme imkânı buldu.

BÖCEK TELEFONLA KATILDI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i (CHP) temsilen heyetin başında bulunan Antalya büyükşehir belediye meclis üyesi Deniz Filiz, Antalya’da yaşanan sel felaketiyle ilgi yetkili kurumların yapmakta olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi. Türk devletinin ve Antalya belediyesinin afet bölgesinde meydana gelen zararı gidermek için gece ve gündüz demeden 24 saat iş başında olduğunu bildirdi.

Filiz, daha önce Antalya’da çıkan yangında büyük hasar gören bölgenin ağaçlandırma çalışmalarına Nürnberg belediyesinin de destek sağlamak istemesinin memnun verici olduğunu bildirdi. Filiz, “Antalya delegasyonu olarak Nürnberg’de bulunmaktan çok mutluyuz” dedi.

ANTALYA HALKINA GEÇMİŞ OLSUN

Daha önce defalarca planlanan karşılıklı Nürnberg ve Antalya ziyaretlerinin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Korona’ya yakanması ve ardından bacağından yaralanması nedeniyle gerçekleşemediğini belirten Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König’de “Sayın Böcek şimdi yine aramızda bulunamıyor çünkü Antalya bölgesinde yaşanan sel felaketinde çoğu ev ve iş yerleri hasar görmüş. Kendisi maalesef haklı yere orada bulunmak zorunda. Kardeş şehir Nürnberg olarak Antalya halkına büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Dr. İsmail Baloğlu’nu  çocukluğundan beri tanıdığını belirten König, Antalya Nürnberg Kardeş Şehir Derneği IN:SAN’ın başkanı Rıza Özlek’den de övgüyle bahsederek kardeş şehir dostluğunun uzun yıllar daha devam etmesi temennisinde bulundu.

 

https://bayernaktuel.com/