Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Baskı istifa getirdi

GENÇ BAYANLARDAN ÖZEL CEP

GENÇ BAYANLARDAN ÖZEL CEP NUMARALARINI İSTEMİŞTİ

EYALET seçimlerine dokuz ay kala Bavyera SPD’de deprem yaşandı. 2013’ten beri eyalet parlamentosu üyesi olan ve büyük umutlarla Nisan 2021’de göreve getirilen Bavyera SPD Genel Sekreteri Arif Taşdelen (48), görevinden istifa etti. SPD’nin Gençlik teşkilatı Jusos tarafından partideki genç bayanlardan özel cep telefon numarasını isteyerek uygunsuz harekette bulunduğu iddiasıyla geçtiğimiz ay istenmeyen kişi ilan edilmiş ve tartışma konusu olmuştu.

AİLEMİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

MARDİN doğumlu Taşdelen yaptığı açıklamada „Aylardır parti içindeki iletişimle ilgili iddialar ve söylentilerle kamuoyunda önyargıyla karşı karşıya kalmaktayım. Bu durum, kendimi ve ailemi fazlasıyla olumsuz etkilemeye başladı. Dostlarım ve meslektaşlarımdan gelen çok sayıda teşvik edici mektup ve görüşmeye rağmen, SPD Bavyera Genel Sekreterliği’nden ve dolayısıyla seçim kampanyasının ana organizatörlüğünden istifa etmeye karar verdim“ dedi.

İSTİFASININ ANLAYIŞLA KARŞILIYORUM

8 Ekim’de yapılacak eyalet seçimlerinde partisinin de olumsuz yönde etkilenmesini istemediğini bildiren Taşdelen, kararını SPD Bayera eş başkanları Ronja Endres ve Florian von Brunn’a bildirdiğini söyledi. Taşdelen’in istifasını anlayışla karşıladığını ve saygı duyduğunu belirten SPD Bavyera Meclis Grup Başkanı ve SPD Bavyera Eş Başkanı Florian von Brunn, “Yaptığı iyi işler için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Jusos Bavyera Başkanı Kilian Maier ise “Arif Taşdelen’i istifa ettirmek gibi bir niyetimiz asla olmadı. Tüm kadınların Jusos’a dahil olabilmesi için güvenli bir alan sunabilmek bizim için önemliydi” dedi.

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/