Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkonsolos Kaya, kurban vekaletini DİTİB’e verdi

Türkiye’nin Hannover Başkonsolosu Gül

Türkiye’nin Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya, kurban vekaletini DİTİB’e vererek 2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu’na destek oldu.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen 2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu’na destek artarak devam ediyor.

Ronnenberg DİTİB Eyüp Sultan Camii’ni ziyaret eden Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya, Hannover DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkan Vekili Kadir Kızıltepe’ye kurban vekaletini teslim etti.

DİTİB’in çalışmalarından duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkonsolos Kaya, “Bölgedeki 82 cami derneğinin tamamını ziyaret etmeyi hedefliyorum. Cami derneğimizin eğitim çalışmaları için yerel okullar ile yaptığı işbirliği ve kültürel faaliyetleri için teşekkür ediyorum” dedi. 6 Şubat tarihinde yaşanan asrın felaketi sebebiyle DİTİB’in sahadaki çalışmalarına bizzat şahit olduğunu ifade eden Kaya, “DİTİB ve TDV iş birliği ile dünyanın bir çok ülkesinde yapmış olduğu hayri hizmetler takdire şayandır” diye konuştu.

Kaya, kurbanını yurt içinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere DİTİB’e vekalet verdi.

Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya’nın kurban vekaletini DİTİB adına kabul eden Hannover DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkan Vekili Kadir Kızıltepe, Başkonsolos Kaya’ya teşekkür ederek bağış makbuzlarını takdim etti.

Ziyarette Ronnenberg DİTİB Eyüp Sultan Camii dernek başkanı Mustafa Yaman, kadınlar kolu başkanı Lütfiye Kızıldağ, din görevlileri Fuad Çelik ve Selman Ölmez de hazır bulundu.

Ercüment Aydın / Köln

Reklamı Geç
https://bayernaktuel.com/