Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİR SAYGIYI ÇOK GÖRDÜLER

Önergeyi SPD Bavyera Başkanı Florian von Brunn ve 21 SPD milletvekilinin imzası ile sunduk.

Önergeyi SPD Bavyera Başkanı

RED OYU VERDİLER

ALMAN Sosyal Demokrat Parti (SPD) Bavyera Eyalet Teşkilatı, eyalet parlamentosuna ‘Misafir işçiler olmadan ekonomik mucize olmaz – vasıflı işçi göçü olmadan gelecekte refah olmaz!’ başlığı altında önerge sundu. Önergede, ülke ve Bavyera’nın kalkınmasında büyük pay sahibi olan Türklere saygı ve şükran duyulması maddeleri de yer aldı, ancak ırkçı partiler gibi Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) önergeye ‘ret’ oyu verdi.

BAŞARIDA KATKILARI BÜYÜK

SPD Bavyera Genel Sekreteri Arif Taşdelen, “Önergeyi SPD Bavyera Başkanı Florian von Brunn ve 21 SPD milletvekilinin imzası ile sunduk. Yıllar önce Almanya’ya gelip burada çalışıp ülke ve Bavyera’nın başarısında katkısı olan Avrupalı Türklere parlamentonun şükranlarını sunmasını ve saygısını dile getirmesini istedik. Çünkü bu insanlar, Almanya’ya geldi, çalıştı, ülkenin başarısında rol aldı” diye konuştu.

TÜM MADDELERİ REDDETTİLER

TAŞDELEN, önergenin CSU, Freie Wahler ve ırkçı AfD’nin ‘hayır’ oyu vermesi ile reddedildiğini ifade etti. Taşdelen, “Önergede ayrıca, Bavyera Parlamentosu’nun Federal Hükümet’in yeni vatandaşlık yasasını desteklemesini talep ettik. Taleplerimiz arasında vatandaşlık yasasındaki kararların eyaletimizde bir an evvel uygulanması için gerekli tüm hazırlıkların yapılması vardı. Maalesef bu talepler reddedildi” dedi.

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/