Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİZE GURBETÇİ DEMEYİN

ALMANYA’NIN Duisburg kentinden yola

ALMANYA’NIN Duisburg kentinden yola çıkan Kayserili Ahmet (55), Şükran (53), Yunus Emre (28) ve Elif Nina Kocaoğlu (3) ailesi ile Bayburtlu Sinan (48), Zerrin (42), Aleyna (22), Burak (19 ve Almira Bayrak (6) ailesi yollarda dinlene dinlene giderken sesine çok güvenen Sinan Bayrak (48) parklarda söylediği Türkülerle grubu neşelendiriyor.

ALMANYA’NIN YOLLARI ARTIK İNŞAAT YIĞINI

Bir yıl önce ehliyet alan Aleyna Bayrak, kendisine bir türlü araç kullanma izni vermeyen babasına sitemde bulunurken, Almanya otoyollarının artık eskidiğini o güzel yolların yerini artık inşaat yığınına bıraktığını belirten Sinan Bayrak, “Türkiye’deki otoyollar da artık Avrupa’dakileri arattırmayacak şekilde güzel ve düzgün. Onun için çok rahat bir şekilde memleketim Bayburt’a gidip geri dönebiliyorum” dedi.

 

BAYRAK AİLESİ OLARAK BAYRAK KARŞISINDA HAZIR DURUYORLAR

Sinan Bayrak, Kapıkule’ye vardıklarında her defasında Bayrak ailesi olarak toplu halde bayrağımızın karşısına geçip hazır durduklarını, başkaları şaşkın gözlerle onları izlerken bu hareketi soyadını taşıyan bir aile olarak kendilerine görev bildiklerini de söyledi.

 

BİZ GURBETÇİ DEĞİL TÜRK’ÜZ

Uçak biletlerinin çok pahalı olmasından yakınan Ahmet Kocaoğlu da Türkiye’dekilerin Avrupalı Türkleri hor görmelerinden çok rahatsız olduğunu söyledi. Bunun üzerine Zerrin Kocaoğlu, “Şunu artık iyi anlayın. Biz Alamancı da gurbetçi de değiliz. Biz, Allah’ın kader yazısı olarak Avrupa’ya ekmeğini kazanmak için giden Türkleriz. Nasıl ki ekmek kapısı için Kayseri’den Ankara’ya giden Türk kalabiliyorsa biz de sonuçta Türk’üz ve Türk kalacağız” dedi.

https://bayernaktuel.com/