Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cami rehberleri eğitmenleri sertifikalarını aldı

Almanya’nın başkenti Berlin’in önemli

Almanya’nın başkenti Berlin’in önemli sembollerinden biri olan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Şehitlik Camii’nde, cami rehberi eğitmenleri sertifikalarını aldı.

Berlin DİTİB Eyalet Birliği ile Eyalet Gençlik Birliği’nin himayesinde turistlere rehberlik edip camiyi ve İslam dinini tanıtmak amacıyla düzenlenen sekiz haftalık cami rehberi eğitimi programını başarıyla tamamlayan eğitmenler, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Sertifika törenininde konuşma yapan Berlin DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Emre Şimşek, verilen cami rehberliği eğitiminin gerek Avrupa’daki Müslüman toplumuna gerekse yaşadıkları topluma faydalı olmasını diledi.

Cami rehberliğinde dil ve üslubun önemine dikkat çeken Şimşek, “Cami rehberliği aslında bizim sadece cami müştemilatının tanıtımından ziyade aynı zamanda İslam’ın hoşgörü ve güleryüzünü temsil eden bir görev olarak addedilmesi gerekiyor, cami rehberliği her ne kadar fahri yapılsa da bizim için önem arz ediyor” dedi.

Berlin DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Yakup Ayar da, tarihi ve mimarisiyle Almanya’nın gözde camilerinden birisi olan Şehitlik Camii’nde sekiz haftalık eğitim programının başarıyla tamamlandığını söyledi. Köln DİTİB Genel Merkezi tarafından eğitime destek verildiğini ifade eden Ayar, eğitim programında İslam’ın inanç ve ibadet esasları, siyer ve İslam tarihi, dil, üslup ve iletişimde dikkat edilecek hususlar gibi bir çok konunun ele alındığını dile getirdi.

Konuşmaların ardından sekiz haftalık cami rehberi eğitimi programını başarıyla tamamlayan eğitmenlere sertifikaları takdim edildi.

Ercüment Aydın / Köln

Reklamı Geç
https://bayernaktuel.com/