Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DAVA’da başlamadan kopmalar başladı

Almanya’da Türklerin önderliğinde kurulan siyasi oluşum “DAVA”, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için yoluna Bavyera adayı Celal Öztürk’süz devam edecek.

Almanya’da Türklerin önderliğinde kurulan

Mustafa AKBABA / NÜRNBERG

Almanya’da Türklerin önderliğinde kurulan siyasi oluşum “DAVA”, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için yoluna Bavyera adayı Celal Öztürk’süz devam edecek.
29 Ocak’ta düzenlenen toplantıda DAVA’dan aday olduğunu açıklayan Konyalı 50 yaṣında dört çoçuk babası ve iş adamı Celal Öztürk, 12 gün sonra yaptığı paylaşımla DAVA partisi AP Milletvekili adaylığından çekildiğini açıkladı.

Celal Öztürk

Öztürk’ün kamuoyu ile paylaştığı bildirisi:
Taşıyor olduğum sivil toplum kuruluşu yönetici kimliğimle ikamet ettiğim şehir ve bölgemizde Türk – Alman dostluğu ve iki kültür arasında  sağlam bir köprü inşaa ettiğimi düşünmekteyim.

Tarafsız kimliğim doğrultusunda edinmiş olduğum bu kıymetli pozisyonumun devamı, başta şahsım olmak üzere iki toplumumuz için önemli bir kazanç olmuştur.

Malumunuz üzere kısa bir süre önce DAVA partisinin Avrupa Parlamentosu Milletvekili adayı olmayı kabul etmiştim.

Aradan geçen süre zarfında, siyaset yaparak edinilmiş kazançlarımızın zedeleneceği kaygısını taşıdığımı fark ettim. Bu süreç açıkcası zihinsel noktada beni cidden etkiledi ve sağlık sorunu yaşama riskini ortaya çıkardı.

Hem iki toplum arasında tarafsız ve güvenilir sağlam bir köprü olarak kalmamın daha doğru ve mantıklı olacağını düşünerek DAVA partisi AP Milletvekili adaylığından çekildiğimi belirtmek istiyorum.

Beni bu göreve layik gören parti yönetimine çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Celal Öztürk

 

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/