Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DELİDUMAN’DAN SERT ÇIKIŞ: BİRAZ OMURGALI OLUN

HABERİN VİDEOSU UID Kuzey

HABERİN VİDEOSU

UID Kuzey Bavyera Teşkilatı, geleneksel iftar yemeği davetini yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Lades Event Saal´de verilen iftar davetine, Türkiye‘nin Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, AK Parti YSKM Başkan Yardımcısı Bülent Bilgi, UID Kuzey Bavyera Bölge Başkanı Yılmaz Deliduman, Türk Federasyon Bavyera 1. Bölge Başkanı Hikmet Koçak, Kuzey Bavyera SKM Başkanı Semra Kelepir, UID Bölge yöneticileri, TİN Sözcüsü İsmail Akpınar, DİTİB Nürnberg Eyüp Sultan Camii Başkanı Hasan Aslan, bazı Türk STK Temsilcileri, özel davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuzey Bavyera SKM Başkanı Semra Kelepir

DEVLETİ VURMAYA ÇALIŞANLARIN ÇABALARI BOŞA ÇIKTI

Açılış konuşmasını yapan Kuzey Bavyera SKM Başkanı Semra Kelepir, deprem bölgesinde bulunduğu dönemde yaşadığı tecrüberleri anlattı. Deprem bölgesindeki halkın olabilecek milli dayanışmanın en güzel örneğini yaşattığını ifade eden Kelepir, „Ülkesine ve ülkesini yönetenlere sonsuz güven taşıyan insanların ağzından düşmeyen kelimeler, ‘Bu enkazı üzerimizden alabilecek tek lider Recep Tayyip Erdoğan‘ oldu. Özetle Sayın Cumhurbaşkanımızı ve devletimizi bu afet ile de vurmaya çalışanların çabaları yine boşa çıkmıştır“ dedi.

YÜZ YILIN GÜCÜ TÜRKİYE

ÖNÜMÜZDEKİ seçimlerin, ülkemiz açısından son derece kritik olduğunun altını çizen Kelepir, “Bu nedenle herbir vatandaşımızın oy kullanması ülkemizin geleceği için hayati önem arz etmektedir. Vatanımızın bekası için birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek ülkemizin bölünmesine fırsat vermeyeceğiz inşallah. Bizler Cumhur İttifakı olarak, bayrağımızın altında birleşerek ülkemizi daha güçlü, daha refah bir geleceğe taşımak için çalışacağız. İnşallah 100 yıl Türkiye’nindir. Yüz yılın gücü Türkiye’dir“ dedi.

UİD Kuzey Bavyera Bölge Başkanı Yılmaz Deliduman

„SALON TUTMAKTA SORUN ÇIKARTIYORLAR“

DAHA sonra salona sığmayan kalabalığa seslenen Bölge Başkanı Yılmaz Deliduman, „Burada devletini, milletini, vatanını sevenleri ciddi bir sınava çekiyorlar. Biz salonları tutmakta, ya da fiziki alanları kiralamakta özellikle seçim zamanları çok zorluk çekiyoruz. Bu konuda sıkıntı yaşıyoruz. Önümüze hep engeller çıkıyor. Daha büyük salonlar bulmakta zorlanıyoruz. Bu kalabalığın belki üç dört katı daha fazla vatandaşımızla birlikte iftar yapmak, bir araya gelmek istiyoruz fakat, hani en sevdiğiniz yerden imtihan edilirsiniz ya, bizlerde bu davayı çok sevdiğimiz için heralde imtihan ediliyoruz. Bu vesile ile Lades Event Saal´e ve Yücel Gecer´e teşekkürlerimizi sunuyorum“ dedi.

„YAPTIĞINIZ SİYASETİ OMURGALI YAPIN“

SADECE burada sıkıntı yaşamadıklarını söyleyen Deliduman, “Logomozun altında ya da Cumhur İttifakı’nın herhangi bir ferdinin bulunduğu bir dernekle kendi siyasilerimiz yani adı Türk olan ama aslında sadece Türk toplumunu belli bir basamakları kullanmak için idare eden bir kısım milletvekili adayları, meclis üyeleri, bizlerle bırakın bir arada resim çektirmeyi bizim logomoz altında bulunmak istemiyorlar. Ama ben onlara söylüyorum. Saygı duyuyorum size. Ama lütfen bu Türk toplumunun üyesi olduğu derneklere gelip oy istemeyin. Yaptığınız siyaseti de omurgalı yapın“ dedi.

„SAMİMİYETSİZ OLMAYIN“

Bavyera Başbakanı Markus Söder’in (CSU) gelip camide iftar verebildiğini, Nürnberg belediye başkanı Marcus König‘in (CSU) her ortamda bizim vatandaşlarımızla biraraya gelebildiğini, resimler paylaşabildiğini hatırlatan Deliduman, “Onların da seçmen kaygısı olabilir. Seçmenleri, Türk toplumu ile bir araya gelmelerini istemeyebilirler. Resim paylaşmak istemeyebilirler. Ama onlar omurgalı duruş sergiliyor. Siz de en az bunlar kadar omurgalı olun. Seçimden seçime artık bu toplumu kullanmaktan vazgeçin. Ya bizimle en azından makul ölçülerde beraber olun ya da samimiyetsizlikten kurtulun“ dedi.

Deliduman, “Bizler Ülkesini seven Avrupalı Türkler olarak bulunduğumuz bölgelerde dilini, dinini ve kimliğini muhafaza ederek ve aynı zamanda entegre olarak Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmeliyiz“ diyerek sözlerini tamamladı.

Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz

„DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM“

Başkonsolos Serdar Deniz ise davet için teşekkür ederken herkesin Ramazanını tebrik etti. Deniz, depremzedelerin hala yardıma muhtaç olduklarını hatırlatarak, „Onları unutmayalım“ dedi.

AK Parti YSKM Başkan Yardımcısı Bülent Bilgi

„ALMANYA VE HOLLANDA BİZLERE SEÇİM YASAĞI UYGULUYOR“

SEÇİMLERLE ilgi Almanya ve Hollanda’da seçim yasağının uygulandığına dikkat çeken AK Parti YSKM Başkan Yardımcısı Bülent Bilgi, „Bu seçimlere hiçbir kelam etmeden burada sadece sizlerle selamlaşmak ardından ayrılmak bana ters geliyor. Doğru zamanda, doğru yerde, doğru kelimeleri kullanmamız çok çok önemli“ dedi. Seçim tarihi ve işleyişi hakkında açıklamalarda bulunan Bilgi, „Geleceğimizi ilgilendiren seçime gidip oyumuzu kullanmamız gerekir“ dedi. UİD olarak Dünza genelinde 14 bin çalışanla seçim koordinesini yürüttüklerini söyledi.

SALON, MİLLET İTTFAKI’NA VAR CUMHUR İTTİFAKI’NA YOK

MİLLET ittifakının bütün organizasyonlarına belediyelerin destek vermekte olduğunu, onlara salon konusunda yardımcı olunduğunu söyleyen Bilgi, „Ancak Cumhur İttifakı’na bırakın destek olmayı köstek olmaya çalışıyorlar. Şahit olduğumuz çifte standard bizi oldukça üzmekte. Önümüzdeki süreçte bu gibi çifte standartların ortadan kaldırılmasını Alman dostlarımızdan talep ediyoruz. Sizlerden de sırf ülkesini ve halkını sevdiği için, mazlumların yanında yeraldığı için Türkiye’de, birçok parti, şahıs ve gazeteciler tarafından tek adam olarak suçlanan Recep Tayyip Erdoğan’a bu seçimlerde oyunuzu vererek sahip çıkmanızı rica ediyorum“ dedi.

Gazeteci Yazar Abdurrahman Uzun

„AVRUPALI TÜRKLER TÜRKİYE’NİN ÖZ EVLATRIDIR“

İFTARDAN sonra Gazeteci Yazar Abdurrahman Uzun, bir konferans verdi. UID Kuzey Bavyera’nın verdiği iftar davetinde `Öze Dönüş` adlı bir Konferans veren Gazeteci Yazar Abdurrahman Uzun, „Avrupalı Türkler malesef Ülkemizde sürekli bir mobinge maruz kalmakta ve bir türlü kendilerini savunamamaktadırlar. Sizler 6. Şubat sabahı yataklarınızdan kalkarak kiminiz malı, kiminiz canı ile kimileride uçağa atlayarak günlerce deprem bölgesinde kalarak depremzedelere yardıma koştunuz. Memleketi sevmek, Vatanı sevmek nasıl olur herkese gösterdiniz. Artık kimseye Eyvallah etmeyin. Bizler bu Ülkenin öz evladıyız diyerek göğsünüzü gere gere memleketlerinizde dolaşın“ dedi.

„BU KERVANDA YERİNİZİ ALIN“

HİÇ kimsenin ‘Konsolosluklarda oy kullanılacak, araba gelirse giderim‘ lüksüne sahip olmadığını ifade eden Uzun, “Türkiye Yüzyılı’nda yeni bir menzile ulaşacak. Menzile ulaşacak olan bu kervanda yerinizi alın. Yarın çocuklarınıza anlatacak hikayeler biriktirin bugünlerden. Herkes kendi hikayesini yazacak. Herkes elini taşın altına koyacak. Başkalarının yapmış olduğu mücade ile biz keyif sürmüyeceğiz. Biz elimizi taşın altına koyacağız. Bu dönem bu yük hepimizin sırtındadır. Türkiye Yüzyılı basit birşey değil“ dedi.

Programda okunan Istiklal Marşı, Kuran Tilaveti ve saygı duruşunun ardından davetliler birlikte iftar yaptılar.

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/