Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor

DİTİB Genel Merkez öncülüğünde

DİTİB Genel Merkez öncülüğünde AFAD koordinasyonundaki yardım kampanyasına katılan Nürnberg Eyüp Sultan Camii’nde toplanan kullanılmamış kıyafetler, gıda, battaniye ve kişisel hijyen malzemeleri, ayrı ayrı paketlenip kargo uçakları ve TIR’lar ile deprem bölgesine ulaştırılmak üzere hazır hale getiriliyor.

ÜÇ MALZEMEDEN BİRİ ESKİ
Depremdem hemen sonra yapılan yardım çağrısına büyük talep olduğunu, toplanan yardım malzemelerini daha iyi bir ortamda muhafaza edebilmek için büyük bir boş depo arayışında olduklarını ifade eden Başkan Hasan Aslan, „Maalesef getirilen her üç malzemeden en az bir tanesi eski, pis, kullanılmış ve işe yaramayan malzemelerden oluştuğu için hemen çöpe atılıyor“ dedi.
MALZEME LİSTESİ YAPIN
Yardımseverlerden kendisi için uygun görmediği malzemeleri göçük altından yeni çıkmış, belki de hastalanmış ve su sıkıntısı yaşayan insanlara layık görmemeleri ricasında bulunan başkan Aslan, „Malzemeler teslim edilirken mutlaka malzeme listesi ile birlikte teslim edilmeli. Bu bölgede malzemeleri ihtiyaç sahiplerine dağıtacak olan AFAD görevlilerinin de işini kolaylaştırmış olacak“ dedi. Mustafa AKBABA / NÜRNBERG

https://bayernaktuel.com/