Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremzedeler Dualarla Anıldı

TÜRKİYE’NİN Nürnberg Başkonsolosluğu, depremzedeleri

TÜRKİYE’NİN Nürnberg Başkonsolosluğu, depremzedeleri ve depremde hayatını kaybedenleri yadetmek için bir anma programı tertibledi. Başkonsolosluk binasında yapılan programa Başkonsolos Serdar Deniz, Başkonsolos Yardımcısı Ülker Erçetin, Eğitim Ataşesi Mune Savaş, Din Hizmetleri Ataşesi Necmettin Saydam, Muavin Konsolos Ünal Atcalıoğlu ile birlikte aralarında Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Türk Federasyon Bavyera 1. Bölge, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Nürnberg, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID), Türk Inisiyatif Nürnberg (TİN) Sözcüsü İsmail Akpınar, Almanya Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Nürnberg, İYİ Parti ve SAADET Parti Nürnberg temsilcileri ve Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Abdurrahman Gümrükçü ile birlikte bazı vatandaşlarımız katıldı.

İstiklal Marşı, saygı duruşu ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Başkonsolos Serdar Deniz’in konuşması ile devam etti.

Başkonsolos Serdar Deniz

BÖLGEYE 360 TON YARDIM GİTTİ

Yaşanan afetin acılarının hala derinden hissedildiğini ifade eden Başkonsolos Deniz, yaraların biraz olsun sarılması için Başkonsolosluk bölgemizden bölgeye yaklaşık 360 ton yardım gittiğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Marcus König’e (CSU) teşekkür eden Deniz, “Yardımların logistiği gibi birçok konuda belediyenin tüm imkanlarını seferber etti. Bu birliktelik ve dayanışmanın Türk Alman dostluğuna ivme kazandırmasını temenni ediyorum. Ayrıca vatandaşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin canla başla koşuşturmaları zor günlerde nasıl bir ve beraber olabildiğimizi kanıtladı. Bu vesile ile tekrar depremde ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyorum. Bu zor günleri birlikte aşacağız“ dedi.

Program, Din Hizmetleri Ataşesi Necmettin Saydam‚ın duası ve depremzedeler için yardıma koşan yabancı ülke kuruluşların sinovizyon gösterisi ile son buldu.

Din Hizmetleri Ataşesi Necmettin Saydam

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/