Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEPREMZEDEYE KOLAY VİZE VERİN

BAZI Alman siyasetçiler Alman

BAZI Alman siyasetçiler Alman hükümetine „Almanya‘da akrabaları ve yakınları olanlar için vize kolaylığı çağrısında bulundu.

FDP’nin dış politika sözcüsü Milletvekili Ulrich Lechte, „Almanya’daki pek çok Türk, ebeveynleri, büyükanne ve büyükbabaları ve kayınpederleri, kızları ve oğulları hakkında çok endişeli. Onun için Federal hükümet göçük ve binalardaki hasarlardan dolayı perişan durumdakilerin bir an evvel Almanya’daki yakınlarının yanına gelebilmesini kolaylaştırmak için bürokratik olmayan vize konusunu bir an önce değerlendirmeli“ dedi.

BİR SÜRE YANIMIZA GELSİNLER
ALMANYA’NIN kriz yönetim merkezi ve ilgili kuruluşların insani yardımlarda bulunmak için harekete geçtiğini ancak deprem mağdurlarının en hayati ihtiyacı olan barınma ve beslenme konularında yetersiz kaldığını söyleyen bir diğer FDP’li politikacı Mahmut Türker’de, „Bu nedenle bu felaketten etkilenen akrabalarımız veya yakınlarımız için vize zorunluluğunun kaldırılması gerekir. Eğer kaldırılırsa bizim onları geçiçi bir süre yanımıza alarak ihtiyaçlarının karşılanması konusunda onlara destek olmamız sözkonusu olabilir“ dedi.
GEÇİÇİ KONAKLAMA İÇİN
Sosyal Demokrat Partili (SPD) Macit Karaahmetoğlu, Turgut Yüksek ile Yeşiller Partisi’nden Muhterem Aras, depremde evsiz kalanların, Almanya’daki akrabalarının yanına geçici olarak gelebilmelerini sağlayacak vize kolaylığı talebinde bulundu.

ÇOK TELEFON ALIYORUZ
KARAAHMETOĞLU, “Depremde evsiz kalan akrabalarını yanlarına almak isteyen çok sayıda kişiden mesaj aldım. Bu kişilere, kısa sürede bürokratik olmayan yollarla yardımcı olunmalı. Tek koşul, gelecek kişinin geçim masraflarını davet edecek olan akrabalarının üstlenmeyi taahhüt etmesi olmalı. Bu, gerçek bir dayanışma ve insanlık sembolü olur” diye konuştu. Mustafa AKBABA / MÜNİH

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/