Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DİTİB Camii mahalle sakinlerine ikinci kez ev sahipliği yaptı

Almanya Köln’de bulunan İkinci

Almanya Köln’de bulunan İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma patlamamış bir bombanın imhası için tahliye edilen mahalle sakinlerine DİTİB Camii ikinci kez ev sahipliği yaptı.

Köln DİTİB Merkez Camii, bomba imhası tamamlanana kadar mahalle sakinlerine ev sahipliği yaptı.

Köln Ehrenfeld semtindeki DİTİB Merkez Camii’nde bir irtibat noktası kuruldu.

Köln Anakent Belediyesi web sayfasından tahliye edilenler için geçen hafta bombanın bulunduğu yerde olduğu gibi Venloer Straße’deki DİTİB Merkez Camii’nde irtibat noktası kurulduğunu belirten açıklama yaptı.

Köln DİTİB Merkez Camii büyük konferans salonu ikinci kez tahliye edilen sakinlere açıldı.

Tahliye amaçlı gelen sakinler arasından arzu edenlere Merkez Camii gezdirildi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle birlikte caminin mimarisi ve çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, „İnsan ilişkilerinin bir boyutu da komşuluktur. Dinimiz komşuluk ilişkilerine büyük önem vermektedir. Bu nedenle Bizler komşularımızdan da sorumluyuz. Komşularımızın dertlerini paylaşmak, sevinçlerine ortak olmak ahlaki görevimizdir. Bu bilinçle hareket ederek bomba imhası sürecinde daha önce olduğu gibi yine kapılarımız komşularımıza açıktır. Kendilerini evlerindeymiş gibi ağırlamaya ve ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. İnşallah en kısa zamanda zararsız bir şekilde imha işlemleri tamamlanır.“ diye konuştu.

Reklamı Geç
https://bayernaktuel.com/