Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DİTİB umrecilere gülle karşılama

Diyanet İşleri Türk İslam

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 2023 Aralık Umre Organizasyonu ile kutsal topraklara giden kafileler, umre ibadetini yaparak dönüş yaptı.

İki haftalık tatili değerlendirmek için kutsal topraklara giden umreciler, Düsseldorf, Hannover, Köln, Nürnberg ve Stuttgart havalimanlarında güllerle karşılandı.

Umre ibadetlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayarak Almanya’ya dönmenin mutluluğunu yaşayan umreciler, kendilerini güllerle karşılayan DİTİB’e teşekkür etti. Aileleriyle kucaklaşan umreciler, zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

Genç umreciler Hannover ve Nürnberg havalimanlarında güllerle karşılandı.

Güzel bir umre yaptıklarını belirten Nürnberg umre kafilesi grup din görevlisi Beytullah Sezgin, „Özellikle tatil olması sebebiyle umrecilerimizin çoğunluğu gençlerdendi. Umre ibadetlerini memnuniyet içerisinde sorunsuz bir şekilde tamamladık hamd olsun. Gençlerimiz güzel bir umre yapmanın sevinciyle Almanya’ya döndük“ dedi.

Hannover umre kafilesi grup din görevlisi İbrahim Kefçi de, umre ibadetinin çok verimli ve maneviyat dolu geçtiğini belirerek, gençler ailelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Güllerle umrecileri karşılayan DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanları Tevfik Altınpınar (Hannover) ve Necmettin Saydam (Nürnberg), umrecilere hoş geldiniz diyerek, „Rabbim umremizi mebrur, sayımızı meşkûr, ibadet ve dualarımızı makbul eylesin“ duasında bulundu.

Ercüment Aydın / Köln

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/