Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dünyaca Ünlü Nürnberg Noel Pazarı Açıldı

AÇILIŞA BAŞKONSOLOS CEBECİ’DE KATILDI

AÇILIŞA BAŞKONSOLOS CEBECİ’DE KATILDI

Nürnberg Belediyesi Uluslararası İlişkileri’nin koordinesiyle in:san derneği tarafından organize edilen Antalya standının açılışında Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci, konsolosluk sekreteri Nayil İnal, In:san Derneği Başkanı Rıza Özlek, başkan yardımcısı Aynur Kır ve idare heyetinden İclal İyidinç ile çok sayıda davetli hazır bulundu.

BAKLAVA VE SALEP İKRAM EDİLDİ

Büyük ilgi çeken Antalya standınının açılışında seramik ürünler, el yapımı tekstil işleri ve bakır işlemeler gibi çeşitli hediyelik eşyalar sergilendi. Antalya standından sorumlu Nadire Kenter ve eşi Mehmet Emin Kenter, ziyaretçilere Antalya‘yı tanıtıcı broşürler, bedava lokum, baklava, elma çay ve soğuk hava nedeniyle salep ikramında bulundu.

BÜYÜK ORGANİZASYONDA BULUNMAK ÇOK ÖNEMLİ

TÜRKİYE’NİN Nürnberg Başkonsolosu olarak göreve başlamadan önce Türkiye’de bulunduğu zaman zarfında Noel Pazarı’nın ne kadar önemli olduğunu, ne kadar büyük bir etkinlik olduğunu duyduğunu söyleyen Başkonsolos Fatma Taşan Cebeci, “Bu büyük organizasyonda Antalya standının bulunması kadar güzel bir şey olamaz. İyi ki de var. Çünkü böyle bir etkinlikte ülkemizin ve Antalya’mızın isminin duyurulması gerekiyor. Bu yerinde faaliyet ayrıca kardeş şehir ilişkilerin, iki ülke arasında insan ve toplumlar arası ilişkilerin de gelişmesini sağlıyor. Ben o açıdan da çok önemli buluyorum bütün bu faaliyetleri” dedi.

GELİN BURADA SICAK SALEP İÇİN

BU tür faaliyetlerin toplum önünde görünürlüğümüzün artması bakımından da önemli olduğunun altını çizen Başkonsolos Cebeci, “İnsanlarımız buraya gelip hem vatandan bir parça lokma yiyebilirler, hem de sıcak salep içerek içlerini ısıtabilirler. Yeni yıla girmek üzereyken hepimizi umutlandıracak daha da güzel bir şeye ihtiyacımız var. Bu tür etkinlikleri ben buna vesile olarak görüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

ÜLKE OLARAK 20 YILDIR NOEL PAZARINA KATILIYORUZ

In:san Derneği Başkanı Rıza Özlek de yaptığı konuşmasında Antalya-Nürnberg kardeş şehir sözleşmesinin bundan 26 yıl önce imzalandığına dikkat çekerek “in:san derneği olarak yaklaşık 20 yıldır Noel Pazarı’nda Antalya Standı açıyoruz. Standın en büyük özelliği başkonsolosumuzun söylediği gibi 670 yıllık bu Noel pazarında ülkemiz Türkiye’yi ve turistik kent Antalya’yı en iyi şekilde temsil edebilmek. Tüm ürünlerimizi Türkiye’den getiriyoruz. Bu konuda bize destek sağlayan Antalya belediyesine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

HASTANELER ARASI KÖPRÜ KURACAĞIZ

NÜRNBERG Belediye Meclis üyesi (SPD) ve in:san derneği başkan yardımcısı Aynur Kır’da yaptığı konuşmasında bu tür çalışmaların iki ülke ilişkilerine ve belediyedeki çalışmalara olumlu şekilde yansımakta olduğunu, bu tür faaliyetlerin arttırılması gerektiğini söyledi. Antalya Akdeniz Üniversitesi ile Nürnberg Hastanesi arasında bir köprü kurmak istediklerini söyleyen Kır, “Bununla ilgili benim organizemde Depresyona karşı Nürnberg Birliği, Akdeniz Üniversitesi ve Uluslararası İlişkiler Antalya koordinatörü ile ortak bir sempozyum düzenlenecek” dedi.

Nelli, şu anda Melanchthon-Gymnasium’da 12. sınıfta okuyor ve 7. sınıftan beri okulda sağlık görevlisi olarak çalışıyor. 

NELLİ PAZARIN YENİ TANITIM YÜZÜ OLDU

Bu yılın yeni Noel meleği 17 yaşındaki Nelli Lunkenheimer oldu.  Jüri, 17 yaşındaki öğrenciyi 30 Ekim 2023’te 2023/24’te iki yıllık bir dönem için Noel Meleği seçti. Jüri, medyadan, Nürnberg Devlet Tiyatrosu’ndan, Nürnberg pazarlarından, İletişim ve Şehir Pazarlama Ofisi’nden, Kongre ve Turizm Merkezi’nden ve geçen yılın Noel çocuğu Teresa Windschall’dan oluştu.

 

Reklamı Geç
https://bayernaktuel.com/