Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ganime nineye devlet eli uzandı

Adanalı Ganime nine 5 yıldır yatalak hasta olduğu için konsolosluğa gidip pasaport işlemlerini yaptıramıyordu. Konsolosluk devreye girdi ve görevlendirilen memur tarafından Ganime ninenin işlemleri başucunda yapıldı

Adanalı Ganime nine 5
Ganime Atmaca’nın oğulla￾rı, Kadir (solda) ve Osman (sağ başta), NürnbergBaşkonsolos￾luğu’ndan yardım talep edin￾ce, Adem Kuru adlı konsolosluk çalışanı görevlendirildi. Kuru, işlemi Ganime Atmaca’nın yatağının başucunda tamamladı.
Ganime Atmaca’nın oğulları, Kadir (solda) ve Osman (sağ başta), NürnbergBaşkonsolosluğu’ndan yardım talep edince, Adem Kuru adlı konsolosluk çalışanı görevlendirildi. Kuru, işlemi Ganime Atmaca’nın yatağının başucunda tamamladı.

Almanya’nın Windischeschenbach kasabasındaki bakımevinde kalan 85 yaşındaki Ganime Atmaca’nın pasaportunun süresi bitti. Başkonsolosluğa gitmesi mümkün olmayan Atmaca için en yakındaki Nürnberg Başkonsolosluğu bir memurunu görevlendirdi. Adem Kuru adlı memur Ganime Atmaca’nın başucunda tüm işlemlerini tamamlayıp pasaport başvurusunu aldı.

Karşısında pasaport işlemini yapacak olan memuru gören Ganime Atmaca, çok duygulandı ve gözyaşlarını tutamadı.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
OĞLUNUN talebi üzerine karşısında devletin memurunu gören Ganime Atmaca, çok duygulanıp gözyaşlarını tutamadı. Atmaca, „Yaklaşık beş yıldır burada kalıyorum. Yatalak olduğum için ailem dışında kimseyi göremiyordum. Devletim memurunu ayağıma kadar göndermiş. Nürnberg Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci beni çok mutlu etti. Allah devletimize zeval vermesin“ dedi.

Yatalak hasta Ganime Atmaca’nın tek tesellisi kaldığı odanın duvarlarına asılı maziye dönük fotoğraflar.
Yatalak hasta Ganime Atmaca’nın tek tesellisi kaldığı odanın duvarlarına asılı maziye dönük fotoğraflar.

DUA VE TEŞEKKÜR ETTİ
EVLATLARINI vatan sevgisiyle yetiştirdiğini ifade eden Ganime Atmaca, „Allah beni insan yerine koyan devletimden razı olsun“ şeklinde konuştu. Kadir ve Osman Atmaca, hasta annelerini zor durumda bırakmayan başkonsolosluğa teşekkür etti. İşlem yapan Adem Kuru ise „Devlet eli doktor eli gibidir. Her zaman ihtiyaç duyulur ve devlet şifalı elini, imkânlarını her zaman her vatandaşı için kullanır“ diye konuştu.

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/