Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GENÇLER İFTARDA BULUŞTU

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

Restaurant, Café ve Catering’in bir arada olduğu LADES Salonu’nda gerçekleşen programın açılış konuşmasını yapan TİN Sözcüsü İsmail Akpınar, “TİN olarak faaliyetlerimizle Türk toplumu olarak Nürnberg’e kültürel, sosyal ve ekonomik katkı sağlamak istiyoruz“ dedi. Türk gençlerinin her alanda çok başarılı olduğunu dile getiren Akpınar, “Gençlerimizin bu başarıları Alman siyaseti tarafından takdir edilmeli ve önleri her alanda açılmalı“ dedi.

“BİZ HEPİMİZ NÜRNBERG’İZ“

Büyükşehir Belediye Başkanı Marcus König, yaptığı konuşmasında ise, “Nürnberg, hepimizin ortak şehri, çünkü, Biz hepimiz Nürnberg‘iz“ diyerek Nürnberg’de yaşanan birlik ve beraberliğin altını çizdi. König, ayrıca Türk gençlerinin Nürnberg ekonomisine, kültürel ve sosyal hayatına verdikleri önemli katkı için teşekkür etti.

CİDDİ BİR PERSONEL SIKINTISI VAR

Nürnberg belediyesi olarak ulaşım, teknoloji ve sağlık alanlarına büyük yatırımlar yapmaya devam ettiklerinin altını çizen König, „“Almanya’da hemen her sektörde ciddi bir personel sıkıntısı yaşanıyor. İşçi açığının kapatılması için her işçiye ihtiyacımız var“ dedi.

ÖĞRENCİLER İÇİN AYLIK BİLET 29 EURO OLACAK

Nürnberg’te yüksek eğitim almakta olan öğrencileri Nürnberg‘e kazandırabilmek için büyük çaba sarf ettiklerinin altını çizen König, „Elimizdeki her imkanı iyi değerlendirmeye çalışıyoruz. Örneğin Bamberg bu konuda ne yapıyorsa biz onun daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Eğitim görmekte olan gençlerimize eyalet olarak Eylül ayından itibaren tren biletlerini aylık 29 Euro yapacağız“ dedi.

“TİN’İ KUTLUYORUM“

Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz ise yaptığı konuşmasında, TİN tarafından düzenlenen gençlik iftarının Alman toplumu ile kaynaşmak ve Türk gençlerinin başarılarını ilk elden göstermek için çok önemli olduğunu dile getirdi. Bunun yanında Başkonsolos Deniz, Bavyera Başbakanı Markus Söder ve Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König’e, Ramazan ayında katıldıkları iftarlardan dolayı ve Kahramanmaraş merkezli yüz yılın yıkıcı depreminde gösterdikleri ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

“YABANCI GENÇLERİN BAŞARILARINI GÖRÜN“

TİN Koordinatörü ve Nürnberg Uyum Meclisi Başkanı Betül Özen ise konuşmasında, göçmen kökenli gençlerin Nürnberg toplumuna sağladığı çok başarılı ekonomik ve sosyal katkının altını çizerek, Alman siyasetçilerinden, bürokrasisinden ve şirketlerden yabancı gençlerinin başarılarını görmeleri, ciddiye almaları ve her alanda adil davranmaları çağrısında bulundu.

İftardan sonra, katılımcı Türk gençleri, Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König’e dilek ve temennilerde bulundular.

Başkan König, dile getirilen tüm dilek ve temennileri cevaplayarak Türk gençleri ile yakından ilgilendi. Mustafa AKBABA / NÜRNBERG

 

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/