Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gençler ilk kurban vekaletlerini DİTİB’e verdi

Diyanet İşleri Türk İslam

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan 2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu’na destek artarak devam ediyor.

DİTİB ve TDV iş birliğiyle 2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu’na gençlerin emanet ettiği kurbanlar, ihtiyaç sahiplerine görevli ve gönüllüler nezaretinde ulaştırılacak.

DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, kurban ibadetinin, ve kardeşlik şuurunun pekişmesi, paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma bilincinin gelişmesi, gönül köprülerinin inşa edilmesi ve en önemlisi sevgi, vefa, sadakat ve fedakârlığın simgesi olduğuna vurgu yaptı.

Gençlerin kampanyaya destek vererek iyiliğin yayılmasına vesile olduklarını ifade eden Kuzey, “DİTİB ailesi olarak geleceğimizin teminatı gençlerimizi önemsiyoruz. Cami derneklerimizde düzenlediğimiz bütün etkinliklerde, kampanyalarda genç gönüllülerimiz DİTİB ailesinin en büyük destekçisi oluyorlar. Bu vesileyle ilk kurbanını kesmek isteyen gençlerimiz gelerek, ’biz de varız’ diyerek ihtiyaç sahibi kardeşlerinin bayram sevincine ortak olmak istediler. Gençlerimizle gurur duyuyoruz. Gençlerimizin emanet edeceği ilk kurbanlar ihtiyaç sahibi ailelere umut olacak.” ifadelerini kullandı.

Gençler adına duygularını dile getiren Melike Keyik, ”Bu iyilik kervanında ilk kuranlarımızla yer aldığımız için mutluyuz. Sadece bir kurban hissesi değil, dünyaya kardeşliğimizi taşıyoruz aslında. Yardımlarımızla kardeşlerimizin yüzünü güldürebiliyor isek, iyiliklerinizle ihtiyaç sahiplerine destek olabiliyor isek, emanetlerimizle kardeşlerimizin yükünü hafifletiyor isek ne mutlu bize. Genç kardeşlerimizi bu iyliğe davet ediyoruz” diye konuştu.

Gençlerin vekaletlerini DİTİB adına kabul eden Almanya Kurban Organizasyonu sorumlusu İbrahim Ateş ve Alper Türker Çevik, kendilerine teşekkür ederek bağış makbuzlarını takdim etti.

Ercüment Aydın / Köln

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/