Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HATIRA DEFTERİNİ İMZALADILAR

Nürnberg-Antalya kardeş şehir anlaşmasının

Nürnberg-Antalya kardeş şehir anlaşmasının 25’inci yılı nedeniyle düzenlenen kutlamara katılmak üzere üç günlük ziyaret için Almanya’nın Nürnberg kentine gelen ve 10 kişiden oluşan heyet, Engelliler Merkezi, Kompost Üretim Tesisi, Çevre ve Enerji Merkezi, İtfaiye Dairesi Merkez Binası, Noel Pazarı Antalya Standı ve Gelecek Müzesi“nde incelemelerde bulundu. NAKOPA çevre hibe destek toplantısı, Seyahat Acentaları toplantısı, Gençlik Değişimi Projesi toplantısı ve Nürnberg Antalya Kardeş Şehir İN:SAN Derneği yemekli toplantısına da katıldı.

BELEDİYE SARAYINI ZİYARET ETTİLER

Ziyaretin son gününde Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König ile belediye sarayında bir araya gelen heyetin başında bulunan Antalya büyükşehir belediye meclis üyesi Deniz Filiz, belediyenin hatıra defterini imzaladı. Törende, Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, Nürnberg ve Antalya belediye meclis üyeleri, Metropol Bölge Nürnberg Kardeş şehirler koordinatörü Dr. İsmail Baloğlu, SPD Nürnberg Grup Başkanı Thorsten Brehm ve Nürnberg Antalya Kardeş Şehir İN:SAN Derneği Başkanı Rıza Özlek ile birlikte bazı STK temsilcileri, doktor, avukat ve işadamları hazır bulundu.

ORTAK PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERDİLER

Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkanı Marcus König (CSU) ve Antalya Büyükşehir Blediye Bakanı Muhittin Böcek CHP) adına heyetin başında yer alan Antalya büyükşehir belediye meclis üyesi Deniz Filiz yaptıkları konuşmalarda iki kardeş şehir olarak önümüzdeki yıllarda çevre ve temiz iklim konusunda yapmayı planladıkları projeler hakkında bilgi sundu.

Antalya büyükşehir belediye meclis üyesi Deniz Filiz’in belediyenin anı defterini imzalamasının ardından misafirlere yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu. Mustafa AKBABA / NÜRNBERG

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/