Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İŞBİRLİĞİ PROJELERİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Kuzey Bavyera’da faaliyet gösteren

Kuzey Bavyera’da faaliyet gösteren DİTİB (Diyanet İşleri Türk İslam Birliği) Kuzey Bavyera Eyalet Birliği ve IGMG (İslam Toplumu Millî Görüş) Kuzey Bavyera Yönetimi, işbirliği projelerini görüşmek üzere Çeşme Restaurant‚ta bir araya geldi.

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Başkanı Uğur Cankurt ve İslam Toplumu Milli Görüş Kuzey Bavyera Bölge Başkanı (İGMG) İsmail Satır

ORTAK PROJE VE HİZMETLER ELE ALINDI

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Başkanı Uğur Cankurt ve İslam Toplumu Milli Görüş Kuzey Bavyera Bölge Başkanı (İGMG) İsmail Satır ile her iki kurumun bölge yönetim kurullarının da katıldığı toplantıda, özellikle burada yaşayan Müslüman Türk toplumu başta olmak üzere, yaşadıkları şehir ve ülkeye nasıl birlikte hizmet edebilecekleri, ortak projeleri neler olabileceği, gençlerin karşılaştığı sorunlar dahil bir dizi konu ele alındı.

Toplantıda, tabutsuz defin, kabir ziyaretleri, Müslümanlara ait mezarlık, İslam din dersleri, toplu iftar programları gibi çeşitli meseleler de tartışıldı.

BİR ARAYA GELMEYE DEVAM EDECEKLER

TOPLUMUN gelişimine katkıda bulunmak için bir araya gelmeye devam edeceklerini vurgulayan her iki kurum DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği ve IGMG Kuzey Bavyera Yönetimi, „Bu değerli ziyaret ve görüşmenin sonunda, daha aydınlık bir geleceğe doğru ilerlemek için işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Bu olumlu gelişmelerin toplumlarına büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz“ dediler.

İslam Toplumu Milli Görüş Kuzey Bavyera Bölge Başkanı (İGMG) İsmail Satır ve yönetim kurulu, bu anlamlı ziyaret için DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Başkanı Uğur Cankurt ve ekibine samimi ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Uğur Cankurt başkanın hediyesiyle bu buluşma daha da özel kıldı. Toplantıya katılanlar, ayrıca mekanı tahsis eden Çeşme Restaurant‚a da teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

https://bayernaktuel.com/