Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KAHRAMANLIĞININ ÖDÜLÜNÜ ALDI

  MÜNİH Residence Antiquarium‚da

 

MÜNİH Residence Antiquarium‚da düzenlenen törenle aralarında Aschaffenburg’tan Süleyman Babayiğit ve Mühldorf am İnn’den Umut Eliaçık’ın da aralarında bulunduğu 48 kişiye de Christophorus Madalyası ve 19 kişiye de Bavyera Kurtarma Madalyası, verildi.

Törende Adanalı Süleyman Babayiğit’e ödülü Bavyera Başbakanı Dr. Markus Söder (CSU) takdim etti.
Törende Adanalı Süleyman Babayiğit’e ödülü Bavyera Başbakanı Dr. Markus Söder (CSU) takdim etti.

HARİKA ROL MODEL OLDULAR

48 kişiyi ödüllendiren Başbakan Markus Söder, “Hepsi doğru zamanda doğru yerdeydiler ve tereddüt etmeden yardım edip hayat kurtardılar. Kendilerine yönelik tehlikeyi değil, yalnızca karşı insanlara yönelik  tehlikeyi düşündüler. Hayat kurtarma cesaretleriyle toplumumuz için harika bir rol model oldular. Tüm Bavyera eyaleti adına yürekten teşekkür ederim“ dedi.

ÖDÜLÜ HAK ETTİLER

ÖDÜL Töreni’ne birlikte katılan Türkiye’nin Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan ile Nürnberg Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci, „Süleyman Babayiğit’i örnek cesur davranışından ve insani duruşundan dolayı ne kadar tebrik etsek azdır. Süleyman Babayiğit gibi kahramanlar toplumumuz ve gençlerimiz için de gerçek bir ilham kaynağıdır. İyi ki varsınız“ dediler.

ÇOK DUYGULANDIM

BAVYERA Başbakanı Dr. Markus Söder tarafından verilen ödül karşısında çok gururlandığını söyleyen 57 yaşındaki Adanalı Süleyman Babayiğit, “Ödül alacağımı hiç aklımdan geçirmemiştim. Alevler arasından gelen çığlıkları duyunca tereddütsüz olay yerine koştum. Aynı olay tekrar yaşansa, can kurtarmak için yine aynı hareketi yaparım“ dedi.

SABAH’IN HABERİ ÖDÜL İÇİN DEĞERLENDİRİLDİ

ASCHAFFENBURG kentindeki üç katlı binada 6 Eylül 2019’da pazar günü öğle saatlerinde çıkan yangında çığlıkları duyan Adanalı Süleyman Babayiğit, yanan evin önüne koştu. Çevresindekilere evde alevler arasında kalan iki çocuk ve annesini kurtarabilmek için bir şey getirmelerini istedi. Getirilen iki yatağı Arnavut komşusu Halilaj Hysni (52), bir Türk ve Alman komşu ile birlikte üst üste koyup uçlarından tuttu. İki çocuk ile anne o yatakların üzerine atlayıp kurtuldu.

MADALYALAR KİMLERE VERİLİYOR?

Bavyera Kurtarma Madalyası ve Christopher Madalyası bir kişiyi hayati tehlikeden kurtarmak için kendi hayatını tehlikeye atan herkese veriliyor. Christopher Madalyası, 1983 yılından bu yana 1.896 kişi bu ödüle layık görüldü. Mustafa AKBABA / MÜNİH

Reklamı Geç
https://bayernaktuel.com/