Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kenan İmirzalıoğlu Türkiye-Almanya Film Festivali jürisinde!

Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali yarışmasına katılan filmler ve seçici kurul belli oldu. Festivale üçüncü kez katılan Türk sinemasının sevilen oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu, jüri üyeliği yapacak

Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali

BU yıl 8 Mart’ta başlayacak ve 17 Mart tarihine kadar sürecek olan 28’inci Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali’ndeki, Uzun Film Yarışması’na Almanya ve Türkiye’den 8 güncel yapım katılacak. 5 üyeden oluşan seçici kurul, 4 ödül dağıtacak. En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu ve Büyük Jüri Ödülü. Ayrıca izleyicilerin oylarıyla bir de Seyirci Ödülü verilecek. Bu yılki seçici kurulda jüri başkanlığını Berlinale European Film Market eski Başkanı Beki Probst üstlenecek. Festivale üçüncü kez katılacak olan ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu daha önceki yıllarda verdiği sözü tutarak jüri üyesi olacak. Diğer jüri üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor;

Lucia Scharbatke (Film ve Animasyon Profesörü): Nürnberg Teknik Üniversitesi’nde profesör olan Scharbatke, seçici kurulda akademik uzman olarak yer alıyor.

Bulut Reyhanoğlu (Yapımcı): Yapımcılığını üstlendiği filmlerle Uzun Film Yarışması’nda daha önce ödüller kazanan Reyhanoğlu, festivale bu kez jüri üyesi olarak katılıyor.

Mikosch Horn (Grandfilm Dağıtım Şirketi, Filmhaus Sineması Programcısı): Grandfilm geçen yıllarda dağıtımcılığını üstlendiği başarılı Alman sanat filmleriyle yarışmaya zenginlik katmıştı.

FESTİVALDE YARIŞACAK FİLMLER

Cam Perde / Yönetmen: Fikret Reyhan

Teleferik / Yönetmen: Veit Helmer

Hayat / Yönetmen: Zeki Demirkubuz

Savaş ve Adalet / Yönetmen: Marcus Vetter, Michele Gentile

Kaba İnşaat / Yönetmen: Tuna Kaptan

Sanki Her Şey Biraz Felaket / Yönetmen: Umut Subaşı

Yakılmış Topraklar /Yönetmen: Thomas Arslan

Aşktan Geriye Kalan / Yönetmen: Kanwal Sethi

Festivalin diğer program bölümleriyle ilgili ayrıntılar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

https://bayernaktuel.com/