Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kır, seçim çalışmasını başlattı

Geçen Cuma günü seçim

Geçen Cuma günü seçim bölgesinin Zabo semtinde yeni yıl resepsiyonuna katılan Aynur Kır, Nürnberg’in güney bölgesinin adayı Claudia Arabackyj ile katılımcılara kendilerini ve seçim programlarını tanıtarak, katılımcıların sorularını cevapladı.
Yoğun bir ilgiyle karşılaşan Kır, insanların özellikle pandemiden sonra sağlık konusuna çok önem verdiğini söyledi.

HASTANELERDE PERSONEL EKSİKLİĞİ VAR
Hastanelerde personel eksikliğine de değinen milletvekili adayı Kır, yabancı ülkelerden gelen sağlık personelinin diploma denkleştirme işlemlerinin hızlandırılması gerektiğini bildirdi.

GELEN PERSONELE KONAKLAMA İMKANI SUNULSUN
Özellikle Bavyera eyaletinde bürokrasi işlemlerinin bu alanda oldukça yavaş işliyor olmasına dikkat çeken Kır, gelen personele konaklama imkanının da sağlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR
Konuşmasında öğretmen açığına ve eğitimdeki pürüzlere de değinen milletvekili adayı Kır, „Öğretmenlik mesleğini gençlerimize tekrar sevdirmeliyiz. İlk ve orta okul öğretmenleri de emeklerinin karşılığını maddi olarakta alabilmeli. Bu diğer eyaletlerde uygulanmakta. Bavyera da olmalı. Okullarımızda genellikle büyük sınıflar ve öğretmen açığı var, bu da eğitimi negatif yönde etkilemekte. Daha çok öğretmene ihtiyacımız var“ dedi. Kır, ayrıca okullarda sosyalpedagog ve psikologların da olması gerektiğini savundu.

UZUN SÜREDİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİYİM
Parti arkadaşı ve fraksiyon ikinci başkanı Nürnberg güney bölgesi milletvekili adayı Claudia Arabackyj de konuşmasında „Çok uzun süredir belediye meclisi üyesiyim ve bu görevimi severek yapıyorum ve kamuya eyalet bütçesinden daha fazla maddi imkan sağlanmasını savunanlardanım“ dedi.
Arabackyj de eğitimin kampanyasında ön plana alacağını söyledi.
Max Bär ve Uli Blaschke‘nin (SPD Zabo) yönetiminde gerçekleştirilen yeni yıl resepsiyonuna eski bakan Renate Schmidt katılımını rahatsızlığından dolayı son anda iptal etti.

SCHMİDT GELEMEDİ
Aralarında sendikacı Esin Çıtlak ve 100’e yakın misafirin de bulunduğu etkinlikte milletvekili Arif Taşdelen’in (SPD) selamları iletilirken, Bezirk adayı Arne Engelhardt’ta konuşmacılar arasındaydı. Program sonrası katılımcılar tarafından yapılan bağışlar kadın acil yardım hattına verilecek.

MAYIS’TA TEKRAR MECLİSTE OLACAK
Bu arada Aynur Kır milletvekilliği için seçim kampanyasını sürdürürken Mayıs ayında tekrar Nürnberg Belediye Meclisi’ne girecek.

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/