Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köln Başkonsolosu Kaya kurban vekaletini DİTİB’e verdi

Diyanet İşleri Türk İslam

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan 2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu’na destek artarak devam ediyor.

T.C. Köln Başkonsolosu Turhan Kaya kurban bağışını, DİTİB ve TDV iş birliğinde yürütülen 2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu’na yaptı.

Vekaletle Kurban Organizasyonu adına Başkonsolos Kaya’nın kurban vekaletini kabul eden organizasyon görevlisi Nihat Özkan, DİTİB ve TDV adına teşekkürlerini ileterek bağış makbuzunu takdim etti.

Başkonsolos Kaya, “DİTİB öncülüğünde yapılan ayni ve nakdi yardımlarla her zaman ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi insanlara bayram sevinci yaşatıyor. DİTİB ve TDV iş birliğinde çok geniş bir coğrafyada başarıyla yürütülen organizasyon vesilesiyle emeği geçenleri tebrik ediyorum. Ayrıca DİTİB’in bizleri de hayra sevk ettiği için teşekkür ediyorum. Bu anlamda, kurbanımı deprem bölgesi önceliği ile başlatılan yurt içi vekaletle kurban kesim programı kapsamında bağışlıyor, bu anlamlı organizasyona halkımızın ilgisini bekliyoruz” dedi.

DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey’de kurban bağışında bulunarak, Başkonsolos Kaya’nın DİTİB ve TDV iş birliğinde yürütülen hayır kervanına katıldığını söyledi.

Başkonsolos Kaya’nın DİTİB ve TDV iş birliğinde yürütülen kampanyaya kurban vekaletini bağışlamasından ayrıca memnuniyet duyduklarını belirten Kuzey, 6 Şubat tarihinde yaşanan asrın felaketi sebebiyle bu yıl kurban bağışlarında deprem bölgesine öncelik verileceğini ifade etti.

İyilik kervanının her geçen gün büyüdüğünü dile getiren Kuzey, “2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu kapsamında bu yıl bilhassa deprem bölgesi olmak üzere yurt içinde ve Türkiye dışında bağışçıların emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Yapılan her bir bağış bizim için çok kıymetli. DİTİB olarak büyük ve güçlü bir hayır organizasyonunun parçasıyız ve teşkilatımızı değerli kılan ise hayırseverlerin gösterdiği güven ve ilgidir. İnşallah 7 kıtada mazlum, mağdur ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşarak bayram sevinci yaşamalarına vesile olacağız” diye konuştu.

Genel Başkan Kuzey, kurban organizasyonuna desteklerinden ötürü Başkonsolos Kaya’ya teşekkür etti.

Ercüment Aydın / Köln

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/