Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KUZEY BAVYERA MUHTEŞEM KUTLAMAYA HAZIRLANIYOR

NÜRNBERG Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi

NÜRNBERG Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr. Mune Savaş’ın katılımıyla Fürth Türk Kültür Derneği’nde düzenlenen toplantıya, DİTİB Fürth Derneği adına Refet Avcı ve Aydın Kaval, Fürth Türk Kültür Derneği adına Kaya Gögüs ve Funda Yılmaz, Fürth Bizim Ocak adına Osman Tuygan, Fürth Atatürkçü Birlik ve Beraberlik Derneği adına Musa Yılmazer, Türk Spor Kulübü adına Mustafa Akgül, 1899 Fürth Turnerschaft Spor Kulübü adına Osman Özgenç, Nürnberg-Fürth Batı Trakya Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği adına Mehmet Emin, Fürth Türk Ocağı adına Hakan Öztürk, Nürnberg Uluslararası Sanat ve Kültür Derneği adına Adurrahman Gümrükçü ile  Ümit Gümrükçü ve Fürth Büyükşehir Belediyesi Entegrasyon ve Göçmen Kurulu adına Melek Kaval katıldı.

KUTLAMA 28 NİSAN’DA YAPILACAK

28 Nisan 2024 Pazar günü yapılacak olan kutlama ile ilgili toplantı sonunda görev süresi önümüzdeki ay sona erecek Nürnberg Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr. Mune Savaş’a, 23 Nisan Hazırlık Komitesi adına DİTİB Fürth Başkanı Refet Avcı tarafından, ‘çocukların okullarda daha başarılı olmalarına ve geleceğe güvenle bakan meslek sahibi gençler yetişmelerine yönelik çabaları, aynı zamanda derneklerin çalışmalarında manevi desteklerini esirgememesi nedeniyle’ plaket ve çiçek taktim edildi.

KUTLAMADA BULUNAMAYACAK

Nürnberg Başkonsolosluğu’nda yapmış olduğu görev süresiyle ilgi açıklamada bulunan Eğitim Ataşesi Dr. Mune Savaş, “Vatandaşlarımızla en iyi şekilde iletişim sağlayarak görev yapmanın mutluluğunu yaşadım. 2024 yılında düzenlenecek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasında olamayacağım için üzgünüm. Görev süresi içerisinde gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

DİĞER ULUSLARIN ÇOCUKLARI DA KUTLAMAYA KATILACAK

23 Nisan hazırlık komitesi adına açıklama yapan DİTİB Fürth Başkanı Refet Avcı‘da “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasını her yıl olduğu gibi önümüzdeki sene de görkemli şekilde yapacağız. 28 Nisan 2024 Pazar günü yapılacak, bu defa biraz daha farklı olacak. Diğer ulusların çocukları da bayram kutlamasında yer alarak kültürlerini sergileyecek. Tüm velilerimizin çocuklarıyla birlikte kutlamamıza iştirak etmelerini bekliyoruz” dedi. Mustafa AKBABA / FÜRTH

 

 

 

 

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/