Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Müebbet hapis cezası istendi

NÜRNBERG-Fürth savcılığından hazırlanan iddianameye

NÜRNBERG-Fürth savcılığından hazırlanan iddianameye göre Nisan 2022’de Türkiye’den Almanya’ya gelen Türk vatandaşı 28 yaşındaki sanık Mert Fahri Akın, şahsen tanıdığı Şahan Özgür (30) ve Orhan Aktaş (36) ile Ekim 2022 başında tartıştı. Olaydan 2 gün önce bir başkasına ‘Bunlar kahveye gelirse öldüreceğim’ dedi.

Şahan Özgür, 30 yaşında cinayete kurban gitti

 

WHATSAPP MESAJINI BAHANE GÖSTERDİ

DAHA sonra Şahan’ın eski sevgilisine mesaj gönderdiğini öğrenen sanık ,cinayeti işlemeye karar verdi. 24 Ekim akşamı uzlaşma isteği bahanesiyle ikiliyi Landgraben caddesindeki bir Türk kahvesine davet etti. Mert Akın, yanında getirdiği ve taşıma ruhsatı bulunmayan Belçika marka silahı ile saat 20.01’de kahveye gelen ikilinin üzerine kurşun yağdırdı.

HASTANEYE KALDIRILDILAR

AĞIR yaralanan iki genç hastaneye kaldırıldı. Şahan Özgür, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yaralı olmasına rağmen sanığın elinden silahı almayı başaran Orhan Aktaş ise acil ameliyata alınarak hayatta kaldı.

Sanık, duruşma hakimi Markus Bader’in ‘konuşmak istiyormusun?’ sorusuna henüz cevap vermek istemediğini söyledi

İTALYA’DA YAKALANDI

CİNAYETTEN sonra kaçan ve 26 Ocak günü İtalya’nın Rimini kentinde yakalanarak Almanya’ya iade edilen sanığın, adam öldürme ve adam öldürmeye teşebbüs ile ruhsatsız silah bulundurma suçlarından ömür boyu hapsi talep edildi. Duruşmadan hemen sonra salonda gergin anlar yaşandı.

SALONDA GERGİN ANLAR YAŞANDI

MERT Akın’a „Katil, hak ettiğin cezayı eninde ve sonunda alacaksın“ diye bağıran bir Türk vatandaşı, „Bu adam Ukrayna üzerinden Almanya’ya geleli sadece altı ay olmuş. Parası olmayan birisi için nasıl olur da farklı şehirlerden üç avukat birden görevlendirilir. Bu avukatların parasını kim karşılıyor, bir araştırılsın“ dedi. İkinci duruşma 20 Aralık günü görülecek. Mustafa AKBABA / NÜRNBERG

 

Reklamı Geç
https://bayernaktuel.com/