Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATLAS ADAYLARI İDDİALI

Çoğu Türk olan ATLAS

Çoğu Türk olan ATLAS adayları arasında Arap, Pakistanlı, Fransız, Bulgar ve Ukraynalı adaylar da var.

ATLAS adayları iddialı

Münih’te yaşayan Türk ve Müslüman toplumunun değişik kesimlerini temsil eden Türkiye başta olmak üzere 18 ülkeden birçok dernek, grup ve kişi „ATLAS Türkisch-Internationale Union (Türk-Uluslararası Birlik)“ adı altında Münih Göçmenler Meclisi seçimlerine katılıyor.

19 Mart 2023 Münih Göçmenler Meclisi Seçimi için en güçlü liste olarak Türk adayların çoğunlukta olduğu ATLAS görülüyor.

En geniş tabana hitap eden ve en fazla derneğin desteklediği ATLAS ortak listesinde deneyimli dernek yöneticileri ve farklı alanlardan gelen donanımlı adaylar bulunuyor.

ATLAS Listesi’nin 3 numaralı adayı deneyimli Avukat Gönül Kurt (sağda), standlarda seçim çalışmalarını yürütüyor.

Farklı ülkelerden ortak dini ve milli değerleri olan ve ortak hassasiyeti paylaşan bu liste, yıllardır Münih’te yaşayan yabancı ülke vatandaşların hala yerel seçimlere katılma hakkından yoksun olduğu gerçeğini vurgulayarak, tek demokratik seçim hakkı olan Göçmenler Meclisi Seçimleri’ni mutlaka ciddiye alarak oyların kullanılmasını savunuyor.

ATLAS Listesi Sorumluları Özcan Kurt (solda) ve Aykan İnan (sağda) her ortamda listeyi ve adaylarını tanıtarak seçmenleri oy vermeye teşvik ediyorlar.

Deneyimli, bilgi sahibi ve güvenilir kadro

ATLAS listesi adayları gazetemize şu açıklamaları yaptılar: “ATLAS listesi deneyimli, bilgi sahibi ve güvenilir kadrosuyla başta Türkler olmak üzere Münih’te yaşayan tüm yabancıların gür ve güçlü sesi olacak ve Göçmenler Meclisi üzerinden Münih Belediyesi’ne yönelik isteklerimizi kararlılıkla iletecektir.

ATLAS listebaşı adayları Erkan Yüksel (solda) ve Ender Beyhan-Bilgin (sağda) Türkgücü maçlarında seyircilerin listelerine desteğinden memnun.

Almanya’da ve Münih’te de başta Türkler olmak üzere insanlar etnik kökenleri veya dinsel-kültürel kimlikleri nedeniyle hemen hemen her alanda hala dışlanmaktadır. ATLAS Listesi her türlü şiddete ve ayrımcılığa karşı çıkarak Almanya’da demokrasi ve uyum içerisinde ortak bir geleceğin kurulmasına katkıda bulunmak, Münih’te yaşayan yerli halk ve göçmenler arasında önyargıları yıkmak, kültürlerarası iletişimi, dostluğu ve hoşgörüyü artırmak ve uyumun en iyi yaşandığı göçmen derneklerinin daha fazla desteklenmesini savunmaktadır.”

VİDESO:

________________________________________________________________________

Seçim takvimi işliyor

Münih’teki yaklaşık 400.000 göçmen seçmenlerin daha iyi temsil edilmesi için bütün göçmen seçmenler oy kullanmalı. Seçmenlere seçim bildirisi mektubu evlerine gönderildi. Bu bildiride seçim sandığının olduğu adres ve mektupla oy işlemi hakkında bilgi var.

Mektupla oy kullanmak için www.briefwahl-muenchen.de adresinden online olarak Münih Belediyesi Seçim Dairesi’ne bildirilmeli. 19 Mart 2023 Pazar günü daha önce mektupla oy kullanmayan seçmenler seçim bildirisinde belirtilen adreslerdeki seçim sandıklarında oy kullanacaklar.

Belediyenin 089/233-96233 telefon numarasından seçimler ile ilgili her türlü bilgi alınabilir.

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/