Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MÜNİH’TE OY VERME İŞLEMİ ÇOK RAHAT

Muavin Konsoloslar Ayşe Karasaç,

Muavin Konsoloslar Ayşe Karasaç, Nazan Deniz ve partili üyeler ile birlikte Münih seçim alanında basın toplantısı düzenleyen Türkiye’nin Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan, Münih bölgesi için oluşturulan 20 sandıkta (hafta içi 14) verilmekte olan oy işlemleri hakkında durum değerlendirmesinde bulundu.

Oy vermek için oy verme işlemlerinin yapıldığı mekana gelen engelli ve yaşlı vatandaşlarımız, „Burası tam bize göre seçilmiş. Oy verirken hiçbir sorun yaşamıyoruz. Hiçbir engelle karşılaşmıyoruz“ dediler.

90 YAŞINDA OY VERMEYE GELDİ

Münih bölgesinde 119 bin 363 kayıtlı seçmen bulunduğunu ve şimdiye kadar 30 binin üzerinde vatandaşımızın oy kullandığını söyleyen Başkonsolos Erdoğan, “Bunlar arasında 90 yaşında zihni gayet dinç bir vatandaşımız ile mesleki üniformaları ile gelen seçmenler de var“ dedi.

SEÇİME İLGİ İYİ GİDİYOR

Geçen senelere göre katılımın iyi olduğunu ifade eden Erdoğan, „Her gün sosyal medya paylaşımları ile katılımı daha da artırmaya çalışıyoruz. Bizim vatandaşlarımızdan ricamız, seçim mekanına gelmeden önce YSK yurtdışı seçmen kütüğüne bakarak gelsinler ve kimlik getirsinler“ ifadesini kullandı.

Türkiye’nin Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan

ALMANLAR CAMDAN RESİM ÇEKİYOR

Mekanın şehir merkezinde olduğu ve kolay ulaşılabildiği için vatandaşımızın buraya gelip zaman kaybı olmadan oyunu verebildiğini söyleyen Başkonsolos Erdoğan, „Mekanın etrafından geçen Alman dostlarımız bile camdan bakıp bize selam veriyor, oy verme işlemini izleyebiliyor. Aralarında camdan resim çekenler bile oluyor“ dedi.

SANDIKLAR 10 MAYIS’TA GİDECEK

İlk haftanın, partiler tarafından görevlendirilen yetkililer ile sorunsuz geçtiğini bu demokratik ve yapıcı birlikte çalışmanın devam etmesini ümit ettiklerini söyleyen Erdoğan, “Oy verme işlemi 9 Mayıs’ta tamamlandıktan sonra diğer bazı bölgelerden getirilen oy sandıkları Türk Hava Yolları’na ait kargo uçağı ile 10 Mayıs’ta Türkiye’ye YSK’ya gönderilecek“ dedi.

Muavin Konsoloslar Ayşe Karasaç ve Nazan Deniz

GÖRME ENGELLİLER İÇİN OY VERME İMKANI DA VAR

Başkonsolos Erdoğan’ın konuşmasından sonra söz alan bazı parti temsilcileri oy verme işlemleri hakkında memnuniyetlerini ifade ederken Muavin Konsoloslar Ayşe Karasaç ve Nazan Deniz de gidişat ile ilgili teknik bilgiler verdi.

Görme engelliler için de özel şablonlu sandıkta oy verme pusulası

Muavin Konsolos Karasaç, ilk defa görme engelliler için de özel şablonlu sandıkta oy verme imkanı bulunduğunu bildirdi. Mustafa AKBABA / Aykan İNAN / MÜNİH

Reklamı Geç
https://bayernaktuel.com/