Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Neden olmasın?

YAKLAŞIK 40 yıldır Nürnberg’te

YAKLAŞIK 40 yıldır Nürnberg’te yaşamakta olan Sivaslı Hediye Erdem (61) adayı olduğu Orta Frankonya Bölge Meclisi’ne (Bezirksrat Mittelfranken) seçilip seçilmeyeceğinin Türk kökenli seçmenlerine de bağlı olduğunu söyledi. Pazar günü yapılacak olan Orta Frankonya Bölge Meclisi (Bezirksrat Mittelfranken) için aday gösterilen tek Türkiye kökenli kadın olmaktan gurur duyduğunu söylen Erdem, “2016’dan 2022’ye kadar Nürnberg Uyum Meclisi’nde görev yaptım. Siyaset ile 2000 yılından itibaren ilgilenmeye başladım. Sekiz yıl SPD’nin Eibach semt başkanlığını yaptım. Son dönemde SPD’nin yaptığı çalışmaları beğenmediğim ve parti içi haksızlığa maruz kaldığım için 2022 yılında partimden ayrıldım“ dedi.

BENİ BAŞARILI OLDUĞUM İÇİN SPD İÇERİSİNDE ÇEKEMEDİLER

2022 yılından itibaren Yeşiller Partisi’nin aktif üyesi olarak çalışmalar yaptığını söyleyen Erdem, „Başarılı çalışmalar yaptığımı izleyen Yeşiller Nürnberg Teşkilatı, 08 Ekim 2023’te yapılacak seçimlerde Orta Frankonya Meclis Üyeliği için beni 9’uncu sıradan aday gösterdi. Adaylık yarışında 56’ya 38 oyla ipi göğüsleyen taraf ben oldum. Bu başarıyı sandıkta da sağlar ve Bölge Meclisi’ne seçilecek olursam yaşlı insanlarımızın ve gençlerimizin sorunlarıyla yakından ilgileneceğim. Sorunların başında örneğin hastanelerdeki personel sıkıntısı, gençlerimizin metropol kentte spor için antreman sahaları bulamaması, birinci nesil yaşlılarımız için yeterli bakım evleri ve Türkçe dilinde yeterli bakıcıların olmaması gelmekte. Ben tüm bu ve buna benzer konuları seçildiğim takdirde Bölge Meclisi’nin gündemine taşıyacağım“ dedi.

Hediye Erdem

HEDİYE ERDEM KİM?

61 yaşındaki Hediye Erdem‘in amacı, sosyal açıdan dezavantajlı bölgelerden gelen insanlara onurlu bir yaşam için doğrudan yardım sunmak. Ayrıca kliniklerin desteklenmesi, ayakta tedavi ve ruh sağlığı hizmetlerinin optimize edilmesi onun için önemli. Kalite kontrol alanındaki 30 yıllık profesyonel deneyiminin yanı sıra, 1997’den bu yana iş konseyi üye yardımcısı ve şu anda iş konseyi ağır engelli temsilcisi olarak görev yapmakta olan Erdem, bir kıy çocuğu ve bir de torun sahibi.

 

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/