Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖNCEDEN YURTDIŞI SEÇMEN SORGULAMASINI YAPTIRIN

Konuyla ilgi duyuru yapan

Konuyla ilgi duyuru yapan Münih ve Nürnberg Başkonsolosluğu yetkilileri, “Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olmaları halinde, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde yurtdışı temsilciliklerimizde ve gümrük kapılarında açılacak sandıklarda oy kullanabileceklerdir.

YURTDIŞI SEÇMEN SORGULAMANIZI YAPTIRIN

Vatandaşlarımızın, sistemde kayıtlı adres bilgilerini hâlihazırda E-Devlet kapısı üzerinden ya da YSK Çağrı Merkezi’nden telefonla (Telefon Numarası: +90 444 9 975) sorgulamaları mümkündür. Vatandaşlarımız, Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde kayıtlı olup olmadıklarını 20 Mart-2 Nisan 2023 tarihleri arasında www.ysk.gov.tr adresinin “Yurtdışı Seçmen Sorgulama” bölümünden de kontrol edebilecektir.

ADRES BİLGİNİZİ GÜNCELLEŞTİRİN

Adres bilgisi güncel olmayan vatandaşlarımız, kimliklerini ispata elverişli bir belgeyle (TC Kimlik Kartı, Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport vb.) birlikte randevu almadan Başkonsolosluğumuza şahsen başvurarak adres beyanında bulunabilirler.

KONSOLOSLUKLAR HAFTASONU HİZMET SUNACAK

Bu sürece yardımcı olmak amacıyla, Başkonsolosluğumuz, bu hafta sonu (18 ve 19 Mart 2023, 09.00 – 15.30 saatleri arasında) hizmet verecektir. Yurtdışında E-Devlet üzerinden adres beyanı yapılması mümkün değildir“ açıklamasında bulundu. Mustafa AKBABA

Reklamı Geç
https://bayernaktuel.com/