Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sıla Yolu projelerimiz vatandaşa çare oldu

  Büyükelçi Hami Aksoy,

 

Büyükelçi Hami Aksoy, büyükelçiliğin dört yıl önce başlattığı Sıla Yolu Projesi’ni SABAH’a değerlendirdi. SABAH’IN hizmet istasyonunda görevli muhabirimiz Mustafa Akbaba’yı makamında kabul eden Aksoy, “Proje ile çok sayıda soruna çözüm bulduk. Sırbistan sınırlarında artık Türk polislerimiz görev yapmakta. Yaz döneminde polislerimiz vatandaşlarımıza nelere dikkat etmesi konusunda hemen yardımcı oluyorlar. SABAH’da hizmet istasyonundan vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgileniyor” dedi.

YOĞUNLUK AŞILAMIYOR

Sıla Yolu’nu kullananların en çok karşılaştığı probleme değinen Aksoy, “Maalesef vatandaşlarımız bulundukları ülkelerden yola çıktıktan sonra durmadan, dinlenmeden memlekete ulaşmak istiyor. Bu son derece tehlikeli bir tutum ve kazalara sebebiyet veriyor. Maalesef bu sene çok sayıda kaza yaşadık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımız oldu” dedi.

RAHAT YOLCULUK YAPIN

Sıla Yolu’na çıkanlara sık sık dinlenmeleri konusunda ricada bulunan Büyükelçi Aksoy, “Çok uzun yol geliyorlar. Biliyorum, memlekete bir an evvel kavuşmak istiyorlar. Fakat bu hayatları pahasına olmamalı. Güzergahta çok güzel tesisler var. Buralarda konaklayıp dinlenmeleri çok daha rahat yolculuk yapmalarını sağlayacaktır” diye konuştu. Mustafa AKBABA / BELGRAD

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/