Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UNTANMAZ AfD

ALMANYA’DA faşist zihniyeti yaymak


ALMANYA’DA faşist zihniyeti yaymak için çalışmalar yapan ırkçı Almanya için Alternatif Partisi (AfD), İllerkirchberg’de bir gösteri düzenledi. 14 yaşındaki Ece Sarıgül’ün Eritreli mülteci Mikael Efrem Haile (27) tarafından bıçaklanarak öldürülmesinden rant sağlamaya çalışan AfD’liler, hükümetin mülteci siyasetini hedef aldı. Irkçılar belediye binası önünde gösteri yaptı.

Utanmaz AfD’liler, sanki saldırıya uğrayan kızlara üzülmüş gibi kentte bir gösteri düzenleyip, halkın gözünü boyamaya çalıştı. AfD’liler, “Sizinle birlikte yas tutuyoruz” yalanını söyledi.

TİMSAH GÖZYAŞLARI
UTANMAZ AfD’liler genç Ece’nin ölümünü siyasi malzeme yaparak, “Bu eylemi de mülteciler gerçekleştirdi” dedi, protesto gösterisi düzenledi. Kurulduğu günden beri başta Türkler olmak üzere göçmenleri hedef alan AfD’nin yaklaşık 120 üye ve sempatizanı, utanmadan bir de olay yerine çiçek bıraktı. AfD’lilerin bu tavrı, halkı isyan ettirdi ve biraraya gelen yaklaşık 70 kişi hemen bir karşı gösteri organize etti.
AfD’lilerin belediye binasının önünde toplanması üzerine vatandaşlar da ellerinde, “İllerkirchen yasta. Biz barış, dayanışma ve hoşgörüden yanayız” yazılı afişler taşıdıkları karşıt bir gösteri düzenledi. Halk, AfD’lileri protesto etti.

ŞOV YAPIYORLAR
VATANDAŞLAR AfD’lilerin ikiyüzlü tutumu karşısında ellerinde “İllerkirchberg yas tutuyor, biz barış, dayanışma ve hoşgörüyü savunuyoruz” yazılı pankartlar taşıdı. AfD’nin tuzağına
düşmeyen halk, “Böyle bir şova ihtiyacımız yok. Hepimiz şoktayız ve yas tutmak için zamana ihtiyacımız var. Sahayı onlara bırakmak istemiyoruz ve bugünkü varlığımızla her
şeyi çok farklı gördüğümüzü göstermek istiyoruz” diye konuştu.

AMAÇLARI KIŞKIRTMAK
ULM yakınlarındaki İllerkirchen’de Ece Sarıgül ve arkadaşı Nerea M. (13), birlikte okula gitmek için otobüse binmek üzereyken saldırıya uğramıştı. Ece Sarıgül bıçaklı saldırıda yaşamını yitirirken, arkadaşı ise ağır yaralanmıştı. Almanya bıçaklı saldırının şokunu yaşayıp Ece için yas tutarken, AfD başta olmak üzere ırkçı partiler, olayı mültecilere karşı kullanmak için harekete geçti.

Reklamı Geç
Consent Management Platform von Real Cookie Banner https://bayernaktuel.com/